ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι ο αγιασμός στο σχολείο μας θα γίνει την Δευτέρα, 11 Σεπτεμβρίου 2023 στις 9:00π.μ.

Αφού πραγματοποιηθεί ο αγιασμός στο προαύλιο του σχολείου, οι μαθητές/τριες θα εισέλθουν ανά τμήμα στις αίθουσες διδασκαλίας για μια σύντομη ενημέρωση από τους δασκάλους τους.

Παρακαλούνται οι γονείς/κηδεμόνες των μικρότερων τάξεων και όσοι γονείς/κηδεμόνες παραλαμβάνουν τα παιδιά τους, να τα περιμένουν έξω από το προαύλιο του σχολείου.

Τα βιβλία θα δοθούν στους μαθητές/τριες την επόμενη μέρα.  Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο κανονικά με τις τσάντες τους.  Το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου την Τρίτη, 12 Σεπτεμβρίου 2023 θα τηρηθεί κανονικά και θα λειτουργήσει και το ολοήμερο.

Οι εκπαιδευτικοί του σχολείου σας ευχόμαστε καλή και δημιουργική σχολική χρονιά, με υγεία και ασφάλεια για εσάς και τις οικογένειές σας.