ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΙΘΟΥΣΩΝ

Το σχολείο μας απέκτησε πρόσφατα σύγχρονα μέσα διδασκαλίας με την τοποθέτηση εννέα βιντεοπροβολέων σε αντίστοιχες αίθουσες διδασκαλίας καθώς και στο Εργαστήριο Πληροφορικής.  Προηγήθηκε βέβαια την προηγούμενη σχολική χρονιά 2020-2021 η δωρεά από μέρους του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων τεσσάρων (4) υπολογιστών.

Η Διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα ήθελαν να ευχαριστήσουν θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου που πρόθυμα αποδέχτηκε το αίτημά μας για τοποθέτηση υπολογιστών, αλλά επίσης και για το γεγονός ότι είναι πάντοτε δίπλα μας και συνεργάζεται αρμονικά μαζί μας πάντοτε με γνώμονα την πρόοδο και τη δημιουργία ευχάριστου κλίματος και περιβάλλοντος για την εκπαίδευση των παιδιών τους.

Επίσης, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε την καθηγήτρια Πληροφορικής του σχολείου μας, κα Αφροδίτη Γιοβανοπούλου, η οποία δημιούργησε την καινούρια ιστοσελίδα του σχολείου για να μπορούμε εύκολα να δημοσιεύουμε τις δράσεις και τα προγράμματα που θα εκπονήσει το σχολείο από εδώ και στο εξής καθώς και ο,τιδήποτε έχει σχέση με την σχολική μας κοινότητα.